itekst.pl Demoscena Amigowcy
Strona główna Wydarzenia Informacje Opinie
29 kwietnia 2016 r.  /  Wydarzenia  /  Uber

Taksówkarze strajkują, a Uber skraca czas oczekiwania na samochód do 2 minut

Kierowca Ubera
źródło zdjęcia: Wikimedia/Alexander Torrenegra, CC BY 2.0

Wczoraj polscy taksówkarze znów protestowali przeciwko aplikacji Uber, tym razem protest odbył się w Łodzi, gdzie na kilka godzin sparaliżowano ruch na kilku ulicach. W tym czasie Uber rozpoczął testy nad przyspieszeniem obsługi zamówień tak, by klienci czekali na samochód nie dłużej niż 2 minuty.

Testy przeprowadzono w czterech amerykańskich miastach: Phoenix, Dallas, New Jersey i Nowym Jorku.

Oprócz zmiany zarządzania systemem zamówień tak, by klient czekał krócej na samochód, testowana jest funkcja skrócenia czasu na anulowanie zamówienia. Do tej pory klient miał 5 minut czasu na rezygnację z zamówienia, a jeśli zrobił to po tym czasie, płacił drobną opłatę za niezrealizowany kurs. W przyszłości czas ten skróci się do dwóch minut, co jest związane ze skróceniem czasu czekiwania na samochód.

Uber to aplikacja na smartfony, która umożliwia użytkownikom składanie zleceń na płatny przejazd samochodem. Po drugiej stronie aplikacji są posiadacze samochodów, którzy akceptują zgłoszenia i realizują kurs. Takie rozwiązanie nie podoba się taksówkarzom w wielu krajach.Technologie - codzienna porcja wiadomości ze świata elektroniki i komputerów