itekst.pl Demoscena Amigowcy
Strona główna Wydarzenia Informacje Opinie
6 maja 2016 r.  /  Wydarzenia  /  iPhone  /  Apple

Nowy iPhone 7 już na jesieni, znamy szczegóły

Nowy iPhone pojawi się jak co roku jesienią. Ale już teraz można poczytać doniesienia na temat tego, jak będzie wyglądał i jakie będzie miał parametry. Poniższe informacje nie są potwierdzone i bliżej im do plotek niż do faktów, ale historia uczy, że tego typu przecieki w przypadku produktów firmy Apple sprawdzają się niemal w 100%.

Wyświetlacz

Apple zmieniło harmonogram wypuszczając 4-calowego iPhone'a pod koniec marca. To oznacza, że jesienią możemy być pewni, że nowe iPhony będą miały ekrany o rozdzielczości 4.7 i 5.5 cala. Według doniesień iPhone'y mają mieć nazwę "7" i "7 plus" (podobnie jak 6 i 6 plus sprzed dwóch lat oraz 6S i 6S Plus rok temu).

Procesor

W ostatnich latach iPhone'y otrzymują kolejne inkarnacje procesorów z rodziny AX. Ostatnie modele "6S" i "6S plus" miały procesor A9 o częstotliwości 1.85 GHz. W przypadku iPhone'a 7 można więc spodziewać się co najmniej procesora A9X (2.26 GHz), czyli takiego jaki jest w iPadzie Pro, ale możliwe, że pojawi się procesor A10 (a przyszłe iPady otrzymają A10X).

Pamięć

Ostatnie iPhone'y z serii 6S posiadały 2 GB pamięci RAM. Poprzednie modele z serii 6 miały 1 GB pamięci. W iPhonie 7 raczej nie należy się spodziewać, że pojawi się 4 GB ramu, ponieważ Apple nie podwaja parametrów co roku i przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że taka zmiana ma miejsce co kilka generacji urządzenia. Pojawiają się jednak doniesienia, jakoby nowy iPhone miał nosić nazwę nie "7", ale "Pro"m czyli iPhone Pro. Wtedy szansa na 4 GB pamięci rośnie, ale i tak jest to mało prawdopodobne, bo tegoroczny iPad Pro 9.7" mimo nazwy "Pro" otrzymał zwykłe 2 GB ramu.

Bezprzewodowe słuchawki

Coraz częściej w doniesieniach pojawia się informacja, że nowy iPhone 7 ma nie mieć tradycyjniego gniazda "mały jack". Aby słuchać muzyki, potrzebne będą bezprzewodowe słuchawki pracujące w technologii bluetooth. Jeśli tak się stanie, będzie to mała rewolucja na rynku, ponieważ dotąd żaden producent telefonów i przenośnych urządzeń audio nie zdecycował się na taki krok.

Obudowa i wodoodporność

Ma być jeszcze cieńsza, a to za sprawą wspomnianego wyeliminowania złącza audio. Dodatkowo, co również wiąże się ze wspomnianym wyżej złaczem, obudowa ma być wodoodporna, ale na chwilę obecną nie ma mocnego potwierdzenia tego przecieku.

Podwójny tylny aparat

Rok temu pojawiła się dwukolorowa dioda doświetlająca zdjęcia i korygująca balans bieli. iPhone 7 ma posiadać dodatkowo dwa tylne aparaty, umieszczone obok siebie. Mają umożliwiać tworzenie zdjęć 3D oraz wybór kąta sceny, czyli bardziej korzystnego ujęcia.Technologie - codzienna porcja wiadomości ze świata elektroniki i komputerów